Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja komponentu

Składnik

Komputery składają się z wielu różnych części, takich jak plik płyta główna, CPU, RAM, dysk twardy. Każda z tych części składa się z mniejszych części, zwanych komponentami.

Na przykład płyta główna zawiera złącza elektryczne, płytkę drukowaną (PCB), kondensatory, rezystory i transformatory. Wszystkie te komponenty współpracują ze sobą, aby płyta główna działała z innymi częściami komputera. CPU zawiera takie komponenty jak układy scalone, przełączniki i wyjątkowo małe tranzystory. Te komponenty przetwarzają informacje i wykonują obliczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, komponent jest elementem większej grupy. Dlatego większe części komputera, takie jak procesor i dysk twardy, można również nazywać elementami komputera. Technicznie jednak komponenty to mniejsze części, z których składają się te urządzenia.

Komponent może również odnosić się do wideo komponentowego, które jest rodzajem połączenia wideo wysokiej jakości. Połączenie komponentowe przesyła sygnał wideo przez trzy oddzielne kable - jeden dla czerwonego, zielonego i niebieskiego. Zapewnia to lepszą dokładność kolorów niż kompozytowe wideo (zwykle żółte złącze), które łączy wszystkie sygnały kolorów w jednym kablu.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję komponentu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza komponent i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję komponentu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.