Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja PCB

PCB

Oznacza „płytkę drukowaną”. PCB to cienka płytka wykonana z włókna szklanego, kompozytu epoksydowego lub innego laminatu. Ścieżki przewodzące są wytrawione lub „wydrukowane” na płytce, łącząc różne elementy na PCB, takie jak tranzystory, rezystory i układy scalone.

Płytki PCB są używane zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach. Stanowią podstawę wielu wewnętrznych komputerów składniki, Takie jak karty graficzne, karty kontrolera, karty interfejsu sieciowego, karty rozszerzeń. Wszystkie te składniki łączą się z płyta główna, która jest również płytką drukowaną.

Chociaż PCB są często kojarzone z komputerami, są używane w wielu innych urządzeniach elektronicznych komputery. Większość telewizorów, radia, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych i Tabletki zawierać jedną lub więcej płytek obwodów drukowanych. Chociaż płytki drukowane w urządzeniach mobilnych wyglądają podobnie do tych znajdujących się w komputerach stacjonarnych i dużej elektronice, są one zwykle cieńsze i zawierają drobniejsze obwody.

UWAGA: PCB może również oznaczać „Process Control Block”, strukturę danych w systemie jądro który przechowuje informacje o proces. Aby proces mógł zostać uruchomiony, system operacyjny musi najpierw zarejestrować informacje o procesie na PCB.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję PCB. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza PCB i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję PCB za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.