Strona główna : Warunki internetowe : Definicja HTML

HTML

Oznacza „Hypertext Markup Language”. HTML to język używany do tworzenia strony internetowe. „Hipertekst” odnosi się do hiperłącza które może zawierać strona HTML. „Język znaczników” odnosi się do sposobu tagi służą do definiowania układu strony i elementów na stronie.

Poniżej znajduje się przykład kodu HTML używanego do zdefiniowania podstawowej strony internetowej z tytułem i pojedynczym akapitem tekstu.

<! doctype html>
<Html>
<Head>
<title>TechLib.com</ Title>
</ Head>
<Body>
<p>To jest przykład akapitu w HTML.</ P>
</ Body>
</ Html>

Pierwsza linia określa, jaki typ zawartości dokument zawiera. "<! doctype html>”oznacza, że ​​strona jest napisana HTML5. Prawidłowo sformatowane strony HTML powinny zawierać <Html>, <Head>, <Body> tagi, które są uwzględnione w powyższym przykładzie. Tytuł strony, metadanych, linki plików, do których istnieją odniesienia, są umieszczane między <Head> tagi. Rzeczywista zawartość strony znajduje się między <Body> tagi.

The sieć przeszedł wiele zmian w ciągu ostatnich kilku dekad, ale HTML zawsze był podstawowym językiem używanym do tworzenia stron internetowych. Co ciekawe, podczas gdy strony internetowe stał się bardziej zaawansowany i interaktywny, a HTML stał się prostszy. Jeśli porównasz źródło strony HTML5 z podobną stroną napisaną w HTML 4.01 lub XHTML 1.0, strona HTML5 prawdopodobnie zawierałaby mniej kodu. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesny HTML opiera się na kaskadowe arkusze stylów or JavaScript sformatować prawie wszystkie elementy na stronie.

UWAGA: Wiele dynamiczne strony internetowe generuj strony internetowe w locie, używając języka skryptowego po stronie serwera, takiego jak PHP or ASP. Jednak nawet strony dynamiczne muszą być sformatowane za pomocą HTML. Dlatego języki skryptowe często generują kod HTML, który jest wysyłany do przeglądarki internetowej.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję HTML. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza HTML i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję HTML za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.