Strona główna : Warunki oprogramowania : Rozszerzalna definicja

rozsuwany

Extensible to plik IT termin używany do opisania czegoś, co można rozszerzyć lub rozszerzyć od stanu początkowego. Zwykle dotyczy oprogramowanie, taki jak program or format pliku, chociaż można go również użyć do opisania pliku język programowania sama.

Może na przykład obsługiwać rozszerzalny program dodatki or plug-ins które dodają dodatkowe funkcje do programu. Może również pozwolić na dodanie niestandardowego Funkcje or makra wykonujących specjalistyczne zadania w ramach aplikacja. Rozszerzalny format pliku (np XML) można dostosować za pomocą elementów zdefiniowanych przez użytkownika.

Jeśli język programowania jest rozszerzalny, może obsługiwać niestandardowy składnia i operacji. Te elementy niestandardowe można zdefiniować w Kod źródłowy i są rozpoznawane przez kompilator wraz z predefiniowanymi elementami. Przykłady rozszerzalnych języków programowania obejmują Rubin, Lua i XL.

Skalowalne a rozszerzalne

Podczas gdy warunki skalowalny i rozszerzalne są czasami używane zamiennie, nie są tym samym. Skalowalność może odnosić się do sprzęt komputerowy, oprogramowanie lub cały system informatyczny, taki jak Oparte na chmurze usługa. Z drugiej strony, rozszerzalność jest prawie zawsze używana do opisu oprogramowania i odnosi się konkretnie do jego rozszerzalnych możliwości. Na przykład program obsługujący wtyczki jest rozszerzalny, ale niekoniecznie skalowalny. ZA serwer stelaż z kilkoma pustymi gniazdami do wykorzystania w przyszłości można uznać za skalowalny, ale nie można go rozszerzać.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Extensible. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Extensible i jest jednym z wielu terminów oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę rozszerzalną definicję za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.