Strona główna : Bity i bajty : Definicja megabajta

megabajta

Megabajt to 106 lub 1,000,000 bajtów.

Jeden megabajt (w skrócie „MB”) to 1,000 kilobajty i poprzedza gigabyte jednostka miary. Podczas gdy z technicznego punktu widzenia megabajt to 1,000,000 XNUMX XNUMX bajtów, megabajty są często używane jako synonimy mebibajty, które zawierają 1,048,576 bajtów (220 lub 1,024 x 1,024 bajtów).

Megabajty są często używane do pomiaru wielkości dużych akta. Na przykład wysoka rozdzielczość JPEG Plik obrazu może mieć rozmiar od jednego do pięciu megabajtów. Nieskompresowane RAW obrazy z pliku aparat cyfrowy może wymagać od 10 do 50 MB miejsca na dysku. Trzyminutowy utwór zapisany w formacie skompresowanym może mieć rozmiar około trzech megabajtów, a nieskompresowana wersja może zająć 30 MB miejsca. Podczas CD pojemność jest mierzona w megabajtach (zazwyczaj 700 do 800 MB), pojemność większości innych nośników, takich jak dyski flash i dyski twarde, jest zwykle mierzona w gigabajtach lub terabajty.

UWAGA: Wyświetl listę wszystkich jednostki miary używane do przechowywania danych pomiarowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję megabajta. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza megabajt i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję megabajta za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.