Strona główna : Terminy techniczne : Definicja wzoru

Formuła

Termin „formuła” ma kilka różnych znaczeń w zależności od dziedziny, w której jest używany. Na przykład formuła matematyczna to związek wyrażony za pomocą liczb i symboli. Wzór chemiczny określa strukturę atomową związku chemicznego. W obliczeniach formuła jest obliczeniem wykonanym na jednym lub kilku zmienne.

Formuły i funkcje

Funkcje w komputerze programów często zawierają formuły. Na przykład prosty wzór może zamienić centymetry na cale. Ta formuła, wraz z kilkoma innymi, może być używana w ramach funkcji konwersji metrycznej. Funkcja może zastosować odpowiednią formułę do wkład (zwykle definiowane przez dane wejściowe parametry) i wytwórz wynikową wartość jako wydajność. Formuły i funkcje są podobne, a czasami terminy są używane zamiennie. Jednak formuły są często elementami składowymi funkcji, a nie na odwrót.

Formuły arkusza kalkulacyjnego

Formuły są również używane w arkusze kalkulacyjne. Większość arkuszy kalkulacyjnych aplikacje pozwalają na wprowadzanie formuł do komórki zamiast danych statycznych. Na przykład, jeśli arkusz kalkulacyjny zawiera liczby w kolumnach A i B, w kolumnie C można zsumować liczby w odpowiednich wierszach kolumn A i B. Wpisanie formuły „= A2 + B2” w komórce C2 spowoduje wyświetlenie sumy komórki A2 i B2 w C2. Zaawansowane formuły arkusza kalkulacyjnego mogą służyć do określania średniej z wielu komórek, dzielenia komórek przez wyniki innych formuł i wykonywania innych złożonych operacji.

UWAGA: Aby wprowadzić formułę w arkuszu kalkulacyjnym, zacznij od wpisania znaku równości (=) w pustej komórce.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Formuły. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Formuła i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Formuły za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.