Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja FPGA

FPGA

Oznacza „tablicę bramek programowalną przez użytkownika”. FPGA to plik układ scalony które można dostosować do określonej aplikacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych procesory, FGPA są programowalne przez użytkownika, co oznacza, że ​​mogą być konfigurowane przez użytkownika po wyprodukowaniu.

Układy FPGA zawierają programowalne bloki logiczne, które można łączyć w różnych konfiguracjach. Te bloki tworzą fizyczną tablicę bramki logiczne które mogą być używane do wykonywania różnych operacji. Ponieważ bramki można dostosowywać, układy FPGA można zoptymalizować pod kątem dowolnego zadania obliczeniowego. Daje to układom FPGA możliwość wykonywania operacji kilka razy szybciej niż układy przewodowe edytor.

Tablice bramek programowalne przez użytkownika są zwykle dostosowywane przy użyciu języka opisu sprzętu lub HDL. Programista może użyć poleceń HDL do skonfigurowania połączeń między bramkami (w jaki sposób bramy łączą się ze sobą), a także samych bramek. Na przykład bramka może mieć przypisany plik boolean operator, taki jak AND, OR lub XOR. Łącząc ze sobą kilka bramek, można wykonywać zaawansowane operacje logiczne.

Ponieważ układy FPGA są przeznaczone do programowania do określonych zastosowań, nie nadają się do komputery osobiste. Mają jednak różnorodne zastosowania w terenie. Przykłady zawierają telekomunikacja, centra danych, obliczenia naukowe i przetwarzanie audio / wideo. Poza tym, że jest używany w serwery i wysokiej klasy komputery, można je również stosować w urządzeniach elektronicznych, takich jak telewizory, radia, czy sprzęt medyczny.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję FPGA. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza FPGA i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję FPGA za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.