Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja HDMI

HDMI

Oznacza „Interfejs multimedialny o wysokiej rozdzielczości”. HDMI to znak towarowy i nazwa marki dla cyfrowy interfejs używany do przesyłania danych audio i wideo w jednym kablu. Obsługiwany jest przez nowoczesny sprzęt audio / wideo, taki jak 4K telewizory, Telewizory HDodbiorniki audio, płyta DVD i Blu-ray odtwarzacze, dekodery telewizji kablowej i konsole do gier wideo.

Podczas gdy inne typy połączeń A / V wymagają oddzielnych kabli do przesyłania danych audio i wideo, pojedynczy kabel HDMI przenosi strumienie audio i wideo razem, eliminując plątaninę kabli. Na przykład plik analog Połączenie kabla komponentowego wymaga trzech kabli do wideo i dwóch do dźwięku, co daje łącznie pięć kabli. Te same informacje można przesyłać cyfrowo za pomocą jednego kabla HDMI.

Ponieważ HDMI jest połączeniem cyfrowym, kable HDMI są mniej podatne na zakłócenia i szum sygnału niż kable analogowe. Ponadto, ponieważ większość komponentów, takich jak odtwarzacze DVD i cyfrowe dekodery telewizji kablowej, przetwarza informacje cyfrowo, HDMI eliminuje cyfrowo-analogowy i analogowo-cyfrowy konwersja wymaga innych interfejsów. Dlatego HDMI zazwyczaj zapewnia najlepszą jakość obrazu i dźwięku w porównaniu z innymi typami połączeń.

Kable HDMI są często droższe niż kable analogowe, ponieważ ich produkcja kosztuje więcej. Należy jednak pamiętać, że jeden kabel HDMI może zastąpić wiele kabli analogowych. Pojedyncze uniwersalne połączenie upraszcza konfigurację i ułatwia podłączanie i odłączanie urządzeń. Obsługuje również polecenia cyfrowe, umożliwiając urządzeniom komunikację ze sobą. Na przykład, jeśli telewizor jest podłączony przez HDMI do odbiornika, telewizor może automatycznie włączać i wyłączać odbiornik po włączeniu i wyłączeniu telewizora. Może także synchronizować głośność między telewizorem a odbiornikiem. Nowoczesne odbiorniki HDMI pozwalają na wizualną konfigurację ustawień odbiornika z wykorzystaniem telewizora jako interfejsu.

UWAGA: HDMI to znak towarowy należący do HDMI Licensing Administrator, Inc. (HDMI LA), który służy jako wskaźnik źródła dla marki HDMI LA interfejsów cyfrowych używanych do podłączania sprzętu o wysokiej rozdzielczości. Więcej informacji można znaleźć pod adresem HDMI.org.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję HDMI. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza HDMI i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję HDMI za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.