Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja zapytania

Pytanie

Zapytanie to inne słowo na pytanie. W rzeczywistości, poza terminologią komputerową, słowa „zapytanie” i „pytanie” mogą być używane zamiennie. Na przykład, jeśli potrzebujesz od kogoś dodatkowych informacji, możesz powiedzieć: „Mam do Ciebie zapytanie”. W informatyce zapytania są również używane do pobierania informacji. Jednak, komputer zapytania są przesyłane do systemu komputerowego i przetwarzane przez oprogramowanie program zamiast osoby.

Jednym z rodzajów zapytań, które wiele osób wykonuje wiele razy dziennie, jest zapytanie. Za każdym razem, gdy szukasz czegoś za pomocą rozszerzenia Wyszukiwarka, wykonujesz zapytanie wyszukiwania. Po naciśnięciu klawisza Enter słowa kluczowe są przesyłane do wyszukiwarki i przetwarzane za pomocą pliku algorytm która pobiera powiązane wyniki z wyszukiwania wskaźnik. Wyniki zapytania pojawiają się na stronie wyników wyszukiwania lub SERP.

Innym popularnym typem zapytania jest baza danych pytanie. Magazyn baz danych data w ustrukturyzowanym formacie, do którego można uzyskać dostęp za pomocą zapytań. W rzeczywistości ustrukturyzowany język zapytań (SQL) został zaprojektowany specjalnie do tego celu. Użytkownicy mogą tworzyć zapytania SQL, które pobierają określone informacje z bazy danych. Na przykład menedżer ds. Zasobów ludzkich może wykonać zapytanie w bazie danych pracowników, które wybiera wszystkich pracowników w określonym dziale, którzy zostali zatrudnieni w okresie od 11 do 12 miesięcy temu. Wyniki mogą zostać wykorzystane do dostarczenia kierownikowi działu aktualnych kandydatów do corocznego przeglądu.

Chociaż nie zawsze możesz je zauważyć, zapytania komputerowe pojawiają się przez cały czas. Na przykład większość dynamiczne strony internetowe zapytaj bazę danych za każdym razem, gdy odwiedzasz nową stronę. Oprogramowanie aplikacje często zawierają tło Funkcje które wykonują zapytania na podstawie Twojego wkład. Chociaż istnieje wiele rodzajów zapytań komputerowych, ich podstawowy cel jest ten sam - uzyskanie odpowiedzi na pytanie.

UWAGA: Słowo „zapytanie” może być użyte jako rzeczownik lub czasownik. Na przykład można „wykonać zapytanie wyszukiwania” lub „wysłać zapytanie do bazy danych”. Oba przykłady są poprawnym użyciem słowa „zapytanie”.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję zapytania. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Query i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję zapytania za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.