Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja antywirusa

antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe to typ użyteczność używane do skanowania i usuwania Wirusy z Twojego komputera. Chociaż istnieje wiele typów programów antywirusowych (lub „antywirusowych”), ich głównym celem jest ochrona komputerów przed wirusami i usuwanie wszelkich znalezionych wirusów.

Większość programów antywirusowych zawiera funkcje skanowania automatycznego i ręcznego. Automatyczne skanowanie może sprawdzić pliki, które są pobrany z Internetu, dysków włożonych do komputera oraz plików utworzonych przez oprogramowanie instalatorzy. Automatyczne skanowanie może również przeskanować cały plik dysk twardy regularnie. Opcja skanowania ręcznego umożliwia skanowanie pojedynczych plików lub całego systemu, gdy tylko uznasz to za konieczne.

Ponieważ nowe wirusy są stale tworzone przez komputer hakerzy, programy antywirusowe muszą aktualizować baza danych typów wirusów. Ta baza danych zawiera listę „definicji wirusów”, do których odwołuje się oprogramowanie antywirusowe podczas skanowania plików. Ponieważ nowe wirusy są często dystrybuowane, ważne jest, aby aktualizować bazę danych wirusów oprogramowania. Na szczęście większość programów antywirusowych regularnie aktualizuje automatycznie bazę wirusów.

Podczas gdy oprogramowanie antywirusowe jest przeznaczone głównie do ochrony komputerów przed wirusami, wiele programów antywirusowych chroni teraz przed innymi typami malware, Takie jak spyware, adware, rootkity także. Oprogramowanie antywirusowe może być również dołączone do zapora funkcje, które pomagają zapobiegać nieautoryzowanemu dostępowi do komputera. Programy narzędziowe, które zawierają zarówno funkcje antywirusowe, jak i zapory ogniowe, są zwykle oznaczone marką „Internet Security” lub podobnie.

Chociaż programy antywirusowe są dostępne dla platform Windows, Macintosh i Unix, większość oprogramowania antywirusowego jest sprzedawana dla systemów Windows. Dzieje się tak, ponieważ większość wirusów jest skierowana na komputery z systemem Windows i dlatego ochrona przed wirusami jest szczególnie ważna dla użytkowników systemu Windows. Jeśli jesteś Okna użytkownika, warto mieć co najmniej jeden program antywirusowy zainstalowany na komputerze. Przykłady popularnych programów antywirusowych to Norton Antivirus, Kaspersky Anti-Virus i ZoneAlarm Antivirus.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję programu antywirusowego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Antywirus i jest jednym z wielu terminów związanych z oprogramowaniem w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję programu antywirusowego za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.