Strona główna : Warunki internetowe : Definicja chmury

Chmura

Termin „chmura” pochodzi od wczesnych lat sieć diagramy, na których obraz chmury został użyty do wskazania dużej sieci, np WAN. Chmura w końcu została skojarzona z całością Internet, a te dwa terminy są teraz używane jako synonimy. Chmura może również służyć do opisu konkretnych w Internecie usługi, które są zbiorczo oznaczone „cloud computing."

Przykłady popularnych usług opartych na chmurze obejmują sieć aplikacje, SaaS, on-line backupi inne rodzaje pamięci online. Tradycyjne usługi internetowe, takie jak hosting, e-mail, a gry online również mogą być uważane za część chmury, ponieważ są hostowane na serwerach internetowych, a nie na lokalnych komputerach użytkowników. Parzysty social networking strony internetowe takie jak Facebook i LinkedIn są usługami technicznymi opartymi na chmurze, ponieważ przechowują informacje online.

Chociaż „chmura” jest po prostu modnym hasłem dla większości konsumentów, odgrywa ona ważną rolę dla firm. Poruszając się oprogramowanie usług w chmurze, firmy mogą wydajniej udostępniać dane i centralizować bezpieczeństwo sieci. Dodatkowo oparty na chmurze wirtualizacja może pomóc firmom zmniejszyć liczbę potrzebnych do zakupu systemów komputerowych i licencji na oprogramowanie. Efekt końcowy i wydajniejszy i mniej kosztowny sposób prowadzenia firmy.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję chmury. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza chmura i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja chmury jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.