Strona główna : Bity i bajty : Definicja eksabajtów

Exabyte

Eksabajt to 1018 lub 1,000,000,000,000,000,000 bajtów.

Jeden eksabajt (w skrócie „EB”) jest równy 1,000 petabajty i poprzedza zettabyte jednostka miary. Eksabajty są nieco mniejsze niż eksbiabajty, które zawierają 1,152,921,504,606,846,976 2 XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX (XNUMX60) bajtów.

Eksabajtowa jednostka miary jest tak duża, że ​​nie służy do pomiaru pojemności nośników danych. Nawet pojemność przechowywania największych chmura centra przechowywania są mierzone w petabajtach, co stanowi ułamek jednego eksabajta. Zamiast tego do pomiaru sumy wielu sieci pamięci masowej lub ilości danych przesłanych w sieci Internet w określonym czasie. Na przykład kilkaset eksabajtów danych jest przesyłanych każdego roku przez Internet.

UWAGA: Wyświetl listę wszystkich jednostki miary używane do przechowywania danych pomiarowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Exabyte. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Exabyte i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Exabyte za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.