Strona główna : Bity i bajty : Definicja petabajtów

Petabajt

Petabajt to 1015 lub 1,000,000,000,000,000 bajtów.

Jeden petabajt (w skrócie „PB”) jest równy 1,000 terabajty i poprzedza eksabajt jednostka miary. Petabajt jest nieco mniejszy niż pebibyte, który zawiera 1,125,899,906,842,624 2 XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX (XNUMX50) bajtów.

Ponieważ większość urządzenia pamięci masowej może pomieścić maksymalnie kilka terabajtów, petabajty są rzadko używane do pomiaru pojemność przechowywania jednego urządzenia. Zamiast tego do pomiaru sumy częściej używa się petabajtów data przechowywane w dużym komputerze sieci lub farmy serwerów. Na przykład firmy internetowe, takie jak Google i Facebook przechowują ponad 100 petabajtów danych na swoich serwerach.

UWAGA: Możesz wyświetlić listę wszystkich plików jednostki miary używane do przechowywania danych pomiarowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Petabyte. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Petabyte i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Petabajta za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.