Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja karty rozszerzeń

Karta rozszerzeń

Karta rozszerzeń to Płytka drukowana które można zainstalować na komputerze, aby dodać do niego funkcjonalność. Na przykład użytkownik może dodać nowy plik karta graficzna do swojego komputera, aby zwiększyć moc przetwarzania grafiki 3D. Inżynier dźwięku może dodać profesjonalistę karta dźwiękowa do swojego komputera, aby zwiększyć liczbę połączeń wejściowych i wyjściowych audio komputera. Użytkownicy, którzy potrzebują więcej Firewire or USB porty mogą dodawać karty rozszerzeń Firewire lub USB, które zapewniają dodatkowe połączenia.

Większość kart rozszerzeń jest zainstalowanych w PCI sloty. Obejmuje to odmiany PCI, takie jak PCI-X i PCI Express. Karty graficzne mogą być również instalowane w AGP gniazdo zaprojektowane specjalnie dla kart graficznych. Ponieważ karty rozszerzeń wymagają otwartych gniazd, można je instalować tylko w komputerach z dostępnymi gniazdami rozszerzeń. Dlatego komputery takie jak Apple iMac i inne komputery typu all-in-one nie obsługują kart rozszerzeń. Wieże komputerowe mają jednak często dwa lub trzy otwarte gniazda rozszerzeń i mogą akceptować wiele kart.

Laptopy nie używaj tradycyjnych kart rozszerzeń ze względu na ich mały rozmiar. Jednak niektóre modele mogą akceptować wymienne PCMCIA karty, które dodają dodatkowe porty lub inne funkcje do komputera.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję karty rozszerzeń. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza karta rozszerzeń i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję karty rozszerzeń za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.