Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja PCI

PCI

Skrót od „Peripheral Component Interconnect”. PCI to sprzęt autobus służy do dodawania wewnętrznego składniki do komputer stacjonarny. Na przykład kartę PCI można włożyć do gniazda PCI na dysku płyta główna, zapewniając dodatkowe I / O porty z tyłu komputera.

Architektura PCI, znana również jako „konwencjonalna PCI”, została zaprojektowana przez firmę Intel i wprowadzona w 1992 roku. Wiele komputerów stacjonarnych komputery od początku lat 1990. do połowy 2000 było miejsce na dwie do pięciu kart PCI. Każda karta wymagała otwartego gniazda na płycie głównej i wyjmowanego panelu z tyłu Jednostka systemowa. Dodanie kart PCI było łatwym sposobem na ulepszenie komputera, ponieważ można było dodać lepsze Karta graficzna, szybciej przewodowe or bezprzewodowy sieci lub dodaj nowe porty, lubić USB 2.0.

Oryginalny 32-bitowy, 33 MHz Standard PCI obsługuje szybkości przesyłania danych wynoszące 133 megabajtów na sekundę. Zmodernizowany standard 64-bitowy, 66 MHz powstał kilka lat później i pozwolił na znacznie szybszy transfer danych do 533 MHz. W 1998 roku wprowadzono IBM, HP i Compaq PCI-X (lub „PCI eXtended”), który był wstecznie zgodny z PCI. Interfejs PCI-X 133 MHz obsługiwał szybkości przesyłania danych do 1064 MHz.

Zarówno PCI, jak i PCI-X zostały zastąpione przez PCI Express, który został wprowadzony w 2004 roku.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję PCI. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza PCI i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję PCI za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.