Strona główna : Formaty plików : Definicja EXIF

EXIF

Oznacza „Wymienny format pliku obrazu”. EXIF to standardowy sposób oznaczania plików graficznych metadanychlub dodatkowe informacje o obrazie. Jest obsługiwany zarówno przez TIFF i JPEG formatów, ale najczęściej występuje w obrazach JPEG przechwyconych za pomocą aparaty cyfrowe.

Kiedy robisz zdjęcie aparatem cyfrowym, automatycznie zapisuje dane EXIF ​​wraz ze zdjęciem. Zwykle obejmuje to czas ekspozycji (czas otwarcia migawki), liczbę przysłony, ustawienie ISO, lampę błyskową (wł. / Wył.) Oraz datę i godzinę. Niektóre kamery mogą zapisywać dodatkowe dane EXIF, takie jak wartość jasności, balans bieli ustawienie, tryb pomiaru i metoda wykrywania. Wiele smartfony a niektóre nowsze aparaty cyfrowe obejmują również GPS informacje, które służą do „geotagowania” zdjęć.

Podczas przeglądania cyfrowego zdjęcia na komputerze dane EXIF ​​są zwykle ukrywane przez domyślnym. Dlatego może być konieczne wybranie opcji, takich jak „Uzyskaj informacje”, „Właściwości widoku” lub „Pokaż inspektora” z poziomu przeglądania zdjęć. aplikacja w celu przeglądania danych EXIF. Na przykład w Photoshopie możesz wybrać Plik → Informacje o pliku…, a następnie kliknij kartę „Zaawansowane”, aby wyświetlić właściwości EXIF.

UWAGA: The PNG i GIF formaty obrazów nie obsługują danych EXIF.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję EXIF. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza EXIF ​​i jest jednym z wielu terminów formatów plików w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję EXIF ​​za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.