Strona główna : Warunki internetowe : LISTSERV Definicja

LISTSERV

LISTSERV to lista mailingowa program to było popularne we wczesnych latach Internet. Został opracowany przez Erica Thomasa w 1985 roku, ale nie był szeroko rozpowszechniany, dopóki nie wprowadził kilku poprawek, aby zwiększyć wydajność dystrybucji wiadomości. Program „Revised LISTSERV” został wydany w czerwcu 1986 roku. Wkrótce stał się standardowym narzędziem do tworzenia list mailingowych dla BITNET, sieć uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

Prostota i automatyzacja były głównymi przyczynami wzrostu popularności LISTSERV. Na przykład działa ponad standardowe e-mail, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz specjalnego oprogramowanie korzystać z usługi. Pozwala subskrybować i anulować subskrypcję, po prostu wysyłając wiadomość e-mail na właściwy adres adres e-mail. Po zasubskrybowaniu listy LISTSERV możesz wysyłać wiadomości do wszystkich innych członków i otrzymywać wiadomości od wszystkich osób zapisanych na tę listę. Subskrypcje i dystrybucja wiadomości są obsługiwane automatycznie przez program LISTSERV.

LISTSERV zapewnił skuteczne medium do dyskusji grupowych wiele lat wcześniej Media społecznościowe było dostępne. Ale wraz z ewolucją poczty e-mail zmieniły się listy mailingowe. Z biegiem lat LISTSERV w dużej mierze zajęły bardziej złożone systemy masowej wysyłki. Mimo to kilka uniwersytetów nadal utrzymuje LISTSERV serweryz których wiele ma dziesiątki tysięcy subskrybentów.

UWAGA: „LISTSERV” jest czasami używane jako synonim „listy mailingowej”, ale to nie to samo. LISTSERV to program zapewniający funkcje automatycznej listy mailingowej. Oprócz LISTSERV dostępnych jest również wiele innych programów i usług związanych z listami dyskusyjnymi.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję LISTSERV. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza LISTSERV i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję LISTSERV za przydatną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.