Strona główna : Warunki internetowe : Definicja przesyłania strumieniowego na żywo

Przekaz na żywo

Transmisja na żywo to rodzaj Streaming w którym audio lub wideo jest nadawane na żywo w Internet. Media są transmitowane podczas nagrywania, dzięki czemu widzowie mogą je oglądać lub słuchać w czasie rzeczywistym.

Większość transmisji na żywo jest dostarczana za pośrednictwem multiemisja. W przeciwieństwie do transmisji telewizyjnej, multiemisja przesyła multimedia tylko do użytkowników, którzy zdecydują się oglądać lub słuchać strumienia. Wielu użytkowników może „dostroić się” do jednego strumienia, zapewniając efektywny sposób dostarczania dźwięku lub obrazu do kilku miejsc jednocześnie.

Platformy do przesyłania strumieniowego na żywo

Twitch to popularna platforma transmisji na żywo, z której gracze korzystają głównie w celu przesyłania strumieniowego swoich gier na żywo przez Internet. Ma również nadawać na żywo eSports wydarzenia. Osobiste platformy do przesyłania strumieniowego, takie jak Peryskop i Facebook żywo zezwalaj użytkownikom na przesyłanie strumieniowe wideo na żywo z ich plików smartfony. YouTube na żywo pozwala Youtube użytkownicy mogą udostępniać filmy w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji na żywo.

Przesyłanie strumieniowe a przesyłanie strumieniowe na żywo

Terminy „przesyłanie strumieniowe” i „przesyłanie strumieniowe na żywo” są często używane zamiennie, ale mają różne znaczenia. Przesyłanie strumieniowe oznacza dostarczanie multimediów przez Internet, które można odtwarzać, gdy jest pobrany. Transmisja na żywo to szczególny rodzaj transmisji strumieniowej, która jest nadawana w tym samym czasie, gdy jest nagrywana.

Łatwym sposobem sprawdzenia, czy oglądasz transmisję na żywo, jest sprawdzenie, czy wideo ma określoną długość. Jeśli wideo nie ma końca i nie możesz przeskoczyć do przodu, najprawdopodobniej oglądasz transmisję na żywo. Większość transmisji na żywo wyświetla również wskaźnik „Na żywo” w dowolnym miejscu interfejsu. Jednak wcześniej nagrane filmy mogą mieć nałożoną ikonę „Na żywo”, co może wprowadzać w błąd.

UWAGA: Większość platform do transmisji na żywo zapewnia interfejs czatu na żywo obok wideo. Ta funkcja umożliwia użytkownikom oglądającym wideo komentowanie lub reagowanie na wideo w czasie rzeczywistym.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję przesyłania strumieniowego na żywo. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza przesyłanie strumieniowe na żywo i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję transmisji na żywo za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.