Internet przedmiotów
Internet rzeczy, powszechnie w skrócie „IoT”, to ogólny termin odnoszący się do wszystkiego, co jest związane z Internet. Obejmuje tradycyjne urządzenia komputerowe, takie jak laptopy, Tabletki, smartfony, ale zawiera również rosnącą listę innych urządzeń, które niedawno zostały włączone do Internetu. Przykłady obejmują sprzęt gospodarstwa domowego, samochody, elektronikę do noszenia, kamery bezpieczeństwa i wiele innych rzeczy.
Aby urządzenie mogło być częścią Internetu rzeczy, musi mieć możliwość komunikacji z innymi urządzeniami. Dlatego wymaga pewnego rodzaju wbudowania przewodowe or bezprzewodowy Komunikacja. Większość urządzeń IoT to Wi-Fi włączone, ale Bluetooth może być również używany do przesyłania danych do pobliskich urządzeń. Wszystko, co łączy się bezpośrednio z Internetem, musi mieć niepowtarzalny charakter adres IP, co jest jednym z powodów przyjęcia IPv6 był tak ważny.
Urządzenia IoT są powszechnie nazywane „urządzeniami inteligentnymi”, ponieważ są w stanie komunikować się z innymi rzeczami. Na przykład nie możesz sterować tradycyjnym piekarnikiem, gdy jesteś poza domem. Jednak inteligentny piekarnik podłączony do chmura można uzyskać zdalny dostęp za pośrednictwem interfejsu internetowego lub pliku Aplikacja. Możesz sprawdzić stan piekarnika i zacząć go podgrzewać, zanim wrócisz do domu. Inny inteligentny dom Urządzenia, takie jak inteligentne termostaty, oprawy oświetleniowe, gniazdka ścienne i okna, są uważane za część IoT, ponieważ można uzyskać do nich dostęp i sterować nimi przez Internet.
Oprócz możliwości komunikacyjnych wiele urządzeń IoT zawiera również szereg czujników dostarczających użytecznych informacji. Na przykład urządzenie do noszenia może zawierać czujniki, które śledzą tętno i poziom aktywności. Może automatycznie przesyłać pliki data na swoje osobiste konto w Internecie. System bezpieczeństwa może zawierać czujniki ruchu, które wysyłają alert w przypadku zarejestrowania podejrzanej aktywności. Systemy oświetleniowe można zautomatyzować za pomocą czujników, które wykrywają ciemność na zewnątrz.
Chociaż Internet przedmiotów jest wciąż w powijakach, zapewnia obiecujące możliwości na przyszłość. Na przykład podłączenie urządzeń medycznych do Internetu ułatwi lekarzom śledzenie stanu zdrowia pacjentów, zapewniając bardziej spójne dane i wymagając mniejszej liczby wizyt. Produkty rolne będą mogły dostosowywać się na podstawie prognoz pogody, tworząc bardziej wydajne metody uprawy. Samochody połączone z Internetem będą się ze sobą komunikować, zapewniając lepsze informacje o ruchu drogowym i torując drogę samochodom autonomicznym. Z czasem Internet rzeczy stanie się mniej abstrakcyjną ideą, a bardziej sposobem na życie.