Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja Ethernet

Ethernet

Ethernet, wymawiany jako „E-thernet” (z długim „e”), to standardowy sposób łączenia komputerów w sieć ponad przewodowe połączenie. Zapewnia proste Interfejs i do łączenia wielu urządzeń, takich komputerów, routery, przełączniki. Za pomocą jednego routera i kilku kabli Ethernet możesz utworzyć plik LAN, który pozwala wszystkim podłączonym urządzeniom komunikować się ze sobą.

Standardowy kabel Ethernet jest nieco grubszy niż kabel telefoniczny i ma rozszerzenie RJ45 złącze na każdym końcu. Ethernet porty wyglądają podobnie do gniazd telefonicznych, ale są nieco szersze. Możesz podłączać lub odłączać urządzenia w sieci Ethernet, gdy są włączone, bez ich uszkadzania.

jak USB, Ethernet ma wiele standardów wykorzystujących ten sam interfejs. Obejmują one:

  • 10BASE-T - obsługuje do 10 Mb / s
  • 100BASE-T - obsługuje do 100 Mb / s
  • 1000BASE-T (nazywany także „Gigabit Ethernet ”) - obsługuje do 1,000 Mb / s

Większość urządzeń Ethernet jest wstecznie kompatybilna z kablami i urządzeniami Ethernet o niższej szybkości. Jednak połączenie będzie tak szybkie, jak najniższy wspólny mianownik. Na przykład, jeśli podłączysz komputer za pomocą 10BASE-T NIC do sieci 100BASE-T komputer będzie mógł wysyłać i odbierać dane tylko z szybkością 10 Mb / s. Jeśli masz router Gigabit Ethernet i podłączasz do niego urządzenia za pomocą kabli 100BASE-T, maksymalna prędkość przesyłu danych będzie 100 Mb / s.

Chociaż Ethernet jest nadal standardem w sieciach przewodowych, w wielu obszarach został zastąpiony przez bezprzewodowy sieciach. Wi-Fi umożliwia podłączenie laptop or smartphone do sieci bez przywiązania do ściany kablem. Plik 802.11ac Standard Wi-Fi zapewnia nawet szybsze maksymalne szybkości przesyłania danych niż Gigabit Ethernet. Mimo to połączenia przewodowe są mniej podatne na zakłócenia i bezpieczniejsze niż połączenia bezprzewodowe, dlatego wiele firm i organizacji nadal korzysta z Ethernetu.

UWAGA: Ethernet jest również znany pod nazwą techniczną „IEEE 802.3 ".

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję sieci Ethernet. W terminologii komputerowej wyjaśnia, co oznacza Ethernet i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Ethernet za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.