Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : NIC Definition

NIC

Oznacza „kartę sieciową” i jest wymawiane jako „nick”. Karta sieciowa to składnik który zapewnia możliwości sieciowe dla komputera. Może umożliwić przewodowe połączenie (np Ethernet) lub bezprzewodowy połączenie (np Wi-Fi) do sieć lokalna.

Karty sieciowe były powszechnie dołączane do komputery stacjonarne w latach 1990. i na początku XXI wieku. W latach osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych wiele komputerów nie posiadało funkcji sieciowych, więc kartę sieciową można było dodać jako kartę sieciową karty rozszerzeń. Większość kart sieciowych została zainstalowana w PCI gniazdo na płyta główna. Wczesne karty sieciowe zawierały złącze BNC dla nakłaniać połączenia sieciowe, choćby Ethernet porty wkrótce stał się standardem. Dlatego większość kart sieciowych zawiera jeden lub więcej portów Ethernet.

Wraz ze wzrostem popularności sieci bezprzewodowych, popularność wzrosła również dla bezprzewodowych kart sieciowych. Zamiast portu Ethernet, bezprzewodowe karty sieciowe są przeznaczone do połączeń Wi-Fi i często mają antenę, aby zapewnić lepszy odbiór bezprzewodowy komputera. Starsze karty bezprzewodowe mają połączenia PCI, podczas gdy większość nowoczesnych bezprzewodowych kart sieciowych łączy się z PCI Express otwór.

Ponieważ istnieje wiele różnych standardów sieciowych, najlepiej jest dopasować specyfikacje karty sieciowej do standardu sieci. Na przykład, jeśli łączysz się z Gigabit Sieć Ethernet, karta sieciowa Gigabit Ethernet to najlepszy wybór. Karta 100Base-T będzie działać, ale otrzymasz tylko 1/10 możliwej prędkość przesyłu danych. Karta 10 Gigabit Ethernet może również działać, ale prędkości gigabitowe będą dostępne tylko w sieć. Karty bezprzewodowe używają również najniższego wspólnego mianownika między siecią a kartą sieciową. Jeśli jednak karta bezprzewodowa nie obsługuje nowszego standardu bezprzewodowego (takiego jak 802.11ac), może nie być w stanie połączyć się z siecią.

Karta sieciowa a karta sieciowa

Technicznie rzecz biorąc, karta sieciowa to fizyczna karta podłączana do gniazda rozszerzeń w komputerze. Wiele komputerów i urządzeń bezprzewodowych zawiera teraz rozszerzenie zintegrowany składnik sieciowy nazywany kartą sieciową. Może to być kontroler Ethernet i port przymocowany do krawędzi płyty głównej lub mały układ sieci bezprzewodowej umieszczony na płycie głównej. Karta sieciowa może być również mała obwodowy który łączy się z USB Port. Chociaż terminy „karta sieciowa” i „karta sieciowa” są często używane jako synonimy, karta sieciowa jest rodzajem karty sieciowej, podczas gdy karta sieciowa niekoniecznie jest kartą sieciową.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję karty sieciowej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza NIC i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję karty sieciowej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.