Strona główna : Terminy techniczne : Definicja grafiki

Grafika

Grafika to obraz lub wizualna reprezentacja obiektu. Dlatego grafika komputerowa to po prostu obrazy wyświetlane na ekranie komputera. Grafikę często kontrastuje się z tekstem, na który składa się znaków, takich jak cyfry i litery, a nie obrazy.

Grafika komputerowa może być dwu- lub trójwymiarowa. Wczesne komputery obsługiwały tylko monochromatyczną grafikę 2D, co oznacza, że ​​były czarno-białe (lub czarno-zielone, w zależności od monitor). W końcu komputery zaczęły obsługiwać kolorowe obrazy. Podczas gdy pierwsze maszyny obsługiwały tylko 16 lub 256 kolorów, większość komputerów może teraz wyświetlać grafikę w milionach kolorów.

Grafika 2D jest dostępna w dwóch wersjach - raster i wektor. Grafiki rastrowe są najczęściej używane i są używane do zdjęć cyfrowych, grafiki internetowej, Ikonyi inne typy obrazów. Składają się z prostej siatki pikseli, z których każdy może mieć inny kolor. Z drugiej strony grafika wektorowa składa się ze ścieżek, które mogą być liniami, kształtami, literami lub innymi obiektami skalowalnymi. Są często używane do tworzenia logo, znaków i innych rodzajów rysunków. W przeciwieństwie do grafiki rastrowej, grafikę wektorową można przeskalować do większego rozmiaru bez utraty jakości.

Grafika 3D stała się popularna w latach 1990-tych, wraz z oprogramowaniem do renderowania 3D, takim jak CHAM i programy do animacji 3D. Do 2000 roku wiele gier wideo zaczęło zawierać grafikę 3D, ponieważ komputery miały wystarczającą moc obliczeniową, aby je obsługiwać. Teraz większość komputerów ma teraz 3D Karta graficzna który obsługuje całe przetwarzanie 3D. Dzięki temu nawet podstawowe systemy domowe mogą obsługiwać zaawansowane gry i aplikacje 3D.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję grafiki. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Grafika i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję grafiki za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.