Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja Thunderbolt

Piorun

Thunderbolt to szybki I / O interfejs opracowany przez firmę Intel i wprowadzony przez firmę Apple w 2011 r. Jest oparty na PCI Express i DisplayPort i obsługuje zarówno urządzenia danych, jak i wyświetlacze.

Ponieważ Thunderbolt jest oparty na architekturze PCI Express, urządzenia zewnętrzne podłączone przez Thunderbolt mogą osiągnąć wydajność, która wcześniej była możliwa tylko z wewnętrznego składniki. Dodatkowo interfejs Thunderbolt oferuje 10 Gpbs przepustowości w obu kierunkach. To ponad 12 razy szybciej niż Firewire 800 i ponad 20 razy szybciej niż USB 2.0. Podczas gdy interfejs FireWire 800 może obsługiwać tylko jeden strumień wideo 720p, interfejs Thunderbolt może obsługiwać 8 jednoczesnych strumieni wideo 720p.

Podobnie jak USB i FireWire, Thunderbolt może zapewnić zasilanie podłączonym obwodowy urządzenia. Oznacza to, że urządzenia zewnętrzne wymagające 10 watów mocy lub mniej mogą być zasilane bezpośrednio z portu Thunderbolt. Ponadto można użyć prostych adapterów do podłączenia USB, FireWire i Ethernet urządzenia do portu Thunderbolt.

Podczas gdy Thunderbolt jest używany głównie jako szybki transfer danych Interfejs, może być również używany do podłączania wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości. Interfejs Thunderbolt jest fizycznie identyczny z interfejsem Mini-DisplayPort i dlatego może być używany do podłączania DisplayPort monitor. Lubić HDMI, DisplayPort obsługuje zarówno audio, jak i wideo, eliminując potrzebę stosowania oddzielnego kabla audio.

Urządzenia Thunderbolt można łączyć łańcuchowo, co oznacza, że ​​do jednego portu Thunderbolt można podłączyć kolejno wiele urządzeń. Na przykład możesz podłączyć wyświetlacz Thunderbolt do komputera i Thunderbolt zewnętrzny dysk twardy do wyświetlacza. Możesz także podłączyć drugi monitor Thunderbolt do pierwszego wyświetlacza. Oznacza to, że możesz podłączyć dwa zewnętrzne wyświetlacze do laptop, o ile laptop obsługuje rozszerzenie rozkład wymagane dla dwóch ekranów.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Thunderbolt. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Thunderbolt i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Thunderbolt za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.